Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye adamış, dünya üzerinde makul alanlarda ülkemizi simgeleme etmesiyle öne çıkan bir Ilim Adamı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak safi başına öne çıkan en mehabetli miktarda ilaç dâhilerik patentinin gerçek sahibidir. Bu zamana derece yaptıkları buluşlar ve ilaç kesimünde çoğu mehabetli adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çallıkışmak istediği meydanı izam etmek isteyen Alkoçlar, meyanğı Metehan Yeşil ile bile kurmuş oldukları Ar-Ge adlı izlenceın genel serıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na gereğince insanoğlunun malumat dağarcığının birlikte farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çallıkışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak dizgesel bir suni zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Ancak Ar-Ge projesiyle kalmak istemeyen kafaarı demeında ülkesini kesiksiz simgeleme eden Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı patent kafavuruları ile de meşhurdur. 143 pare kafavurulmuş ve 280’den zait beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların birlikte ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu ivedili vüruten vakalarda hızlı sonuç allıkınmasını sağlayıcı testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Köleübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Ilim Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle bile gene bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Vadiında çıktı sahici bir uzman olmasıyla bile kimsenin ayrım edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda mehabetli bir öneme malik olan Alkoçlar, Dünya çapında iz edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk nöbet güruhlen flavonol glikozit esaslı sarhoş olmak üzere antiviral birlikteşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Besin, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu birlikteşke tam olarak 21 pare de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise el ortada en çok patent kafavurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Ilim Adamı Ödülü’’ namına mevdutir.
Yaptığı çallıkışmalarla insaniyet evveliyatına faydasını hiç muallel etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı konstrüksiyonsı sayesinde anlı şanlı alışverişlere her sene imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü akıbetlar elde etse birlikte asla çallıkışmalarından vazgeçmemiş kesiksiz olarak kendisini Ilim dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle dokunmabana terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez bile sarhoş olmak üzere iyileştirme yuğrunda vüruttirdiği birlikteşkeleri keşfederek insaniyet evveliyatına mehabetli bir ianeı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde dayanıklı bilinmese de bazı altın molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek satmak gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha kudretlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Ancak bilindik şeylerin üzerinde çallıkışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çallıkışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çallıkışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde mevcut birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu ahacık de muvaffakiyetlı olmuştur. Tek kötü (kanat ağırlık) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonrasında ise 25’e benzeyen ülkede ruhsatı münfailtır. Tekmil çallıkışmalarına tam odak çallıkışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnız Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de biriyi şirketin şeriklik ve müessis kadrosunda iz almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Ortak Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli serıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve yatırım ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli serıdır.
Kuzey Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Reis Yordamsıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma adlı bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve vüruttirdiği onlarca birlikteşkenin birlikte insanoğluna yarayacak alışverişler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle jurnal hayatta kanatıkların geçmesi dâhilin makul bir saatı beklesek birlikte kimiları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de dâhilerisinden basit bir biçimde iyileştirme edebilmek dâhilin bu kullanılıyor. Antrparantez cinsî alışverişlev bozukluğunu da iyileştirme etmek dâhilin kullanılmaktadır. Ancak bununla kalmamış hınçe karşı mukavemetli ve kudretlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı patent kafavurularının 2000 adetine benzeyenın gerçek sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı alışverişleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çallıkışsalar da Alkoçlar her saat kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını yüz uzun kesiksiz kapanmalara ve toplumsal yaşamdan uzak zaruri ocak istirahatlarine maruz mütebaki dünya toplumlarında biriyi alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir yol kazanmış durumda.

Konuyla ilişkin görüşünü bildirme eden Spektral Holding El Kurulu Eşserı Erdal Can Alkoçlar bu zaman ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle kişisel bilişim ve teknolojik aparey inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce icap ilaç, icap mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, çıktı ilişkin sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına konstrüksiyonlabilecek en esaslı katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kesimünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Ilim Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine mehabetli miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna menent çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da mehabetli vürutmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin müessis meyanğıdır ve aynı zamanda serıdır. Ülkemizde iz meydan öbür fen adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok mehabetli bir miktarda farmasötik birlikteabat patentinin gerçek sahibi olması ve kafavurusunu ilk fail kişi olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı duhulimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın asıl amaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana meydanında çallıkışmalarını kesiksiz hoşgörülületerek kesiksiz faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biriyi nöbet Türkiye Senenin Ilim Adamı ödülüne layık görülmüştür. Ancak ülkemizde değil yurt dışında doğrusu global anlamda da biriyi ödülleri alarak bulduğu farklı otların alınlığını almıştır. ılımlığı olan Metehan Yeşil ile bile anlı şanlı alışverişlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çallıkışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz dâhilin yararlı olmasını düşündüğü otlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı alışverişe yarayacak otları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabilinden bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabilinden kavramlar biriyi farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken menent faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye kafaladı.

Ülkemizde hareket gösteren ve bu alanda çallıkışmaları mevcut Spektral Plasman Bankası Eş Reisı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katılmış mesabe yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik meydanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok benzeyen zamanda ülkenin doğusunda iz meydan bir değerli sahası ile bile kafalatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki paha değalışverişikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun mıhlı mesabe veya miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Plasman Bankası Reis Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Ekip’a bağımlı metal ruhsatları ile sağlamlanabileceğine özen çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Ekip metal ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal ast konstrüksiyonsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilişkin de malumat veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni üleş modülü(staking) projemize sonsuzî teminat olarak alışveriştiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit işletme ruhsatını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir yol teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Yazanak No.sutaş ve 18.06.2020 yapıt zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası sarhoş olmak üzere dü endüstriyel hammadde metal sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan kırlı açıklamada içtihatlerine iz verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağlıklı Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye mehabetli katılmış mesabe mizan potansiyeline malik bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve ün yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Havaını gerçekleştirdiğimiz pomza metal sahasının ise doğal malzeme konstrüksiyonsındaki zifosluklar sayesinde erdemli derecede ısı ve ün yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan erdemli oranlarda yalıtım sağlamlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka bildirme planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili metal sahalarının meyan vadede CRIRSCO kriterlerine onat rezerv saptama raporları düzenlenerek halka bildirmeı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada iz meydan tafsilatlara gereğince başkaca, TBY Holding sabık ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar gözetiminde Alman Dirlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir