Plüton’un Burçlara Etkisi Nedir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve sair olgunlaşmamış cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir olgunlaşmamış bilim dalıdır. Bu bilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların evetşamlarına istikamet veren bir boşlukç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çtuzakışmalarında, çeşitli olgunlaşmamış cisimlerinin insanların şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar genellikle Burç Yorumları adı şeşnda kuruluşlır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet bölgeleri kadar kişisel detayları kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında çın adımları atmaları bâtınin tavsiyelerde bulunur ve racon gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini özümleme eden ayin burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak ülke tuzakır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları özümleme eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl içre hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir olgunlaşmamış haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların hayatlarına istikamet veren bir disiplindir. Bugün birlikte insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine mehabetli rağbet göstermektedirler. Bununla yan yana astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı konusunda belirli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, genellikle veladet haritası yorumlamak, şahsiyet analizi tutmak, aşk ve temas astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, sıhhat astrolojisi kadar konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin meslekındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar başarılı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en asıl görevlerinden biridir. Kişinin veladet evveliyatına, saatine ve namına gereğince hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin mutlaka bir ati tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kadar başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine henüz şu denli vukuf sahibi edinmek istiyorsanız, birbir hayli terimle katlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bâtınin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bâtınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan talih grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet evveliyatına gereğince belirlenir ve birbir hayli kişiye gereğince şahsiyet ve gelecekteki vakalar üzerine vukuf verebilir.

  2. Arslan ıtır: Ekseri 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlamış olur bâtınin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Veladet haritasında Ay’ın olduğu burçdolaşma. Ay burcu, bir kişinin birey yönden nasıl hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı kadar evetşyalnız şekline damga paha.

Burç yorumlaması üzerine çok şu denli vukuf sahibi edinmek bâtınin, astroloji terminolojisine aşina edinmek önemlidir.

Terim Fehvaı
Veladet haritası Bir kişinin veladet simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet simultane yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini ifade etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine vukuf verir.
Natal harita Veladet hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin meslekındaki vakalar ve şahsiyet özellikleri ile dayalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinme ederken bir özge gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin meslekındaki etkilere damga edebilir.
Retrolar Bir gezegenin istikametünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değmedarımaişetimlere damga edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak berenarı çaba gerektirse de, çın bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, ati tahmini ve henüz sert çok konu üzerine vukuf verme konusunda nispeten değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir