Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza sabah akşam giriş yapan ve uyma eden biriyseniz, örneğin 2 devir önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çkızılındığını belirleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkızılındı demeden önce son bir denetleme de arkadaş, kardeş evet da hesabı uyma eden yakınlarımızdan denetleme sağlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere uyma ettiği kişileri gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler çoklukla kullanıcı adınızı değkârtirmektedir, saldırganların sizin hesabınız midein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkızılışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çkızılındı ise bunun kafalıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Titiz bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde dünya düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çkızılınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak midein kullanılan web siteleri evet da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat çoklukla Instagram irtibatsı istediği midein şifrenizi kızılırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir koca şifrenizi çgirmek midein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkızılınan bir müşterimize saldırıcı “DM” ile ulaşıp, uymaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun midein de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişyerinde farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkızılınan Instagram Hesabı Nite Geri Cebinır?
Instagram hesabı çkızılınan evet da hacklenen kişiler midein ne efsus ki çok fazla usul bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok fazla dayak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkızılındı” diye gerçekte özge kişilerin hesabını çalmaya çkızılışan kişilerin olması.

1.Sistem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama irtibatsı almaya çkızılışın. şayet şifre sıfırlama irtibatsı gelirse derhal şifreyi değkârtirin ve hemen ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Sistem: Instagram hesabınız çkızılındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram tahmin şifreniz değkârtiğinde veya kullanıcı adınız değkârtiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi kızılırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen değkârtirirler. Instagram tarafından geldiğine tehlikesiz evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değkârtirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değkârtiren sen değilsen, hesabını güvene kızıl” evet da bazı “değkârikliği art kızıl” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız lakin çoklukla saldırganlar elektronik posta adresini değkârtirdiği midein sizde bu görüntülük çıkmaz ve düver olarak “asayiş kodu kızıl” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir